Hotel SPA Wieniawa

Minigolf

Minigolf to gra, która w Polsce zdobywa coraz większą popularność. Ta forma aktywnego wypoczynku zapewniającą rozrywkę całej rodzinie bez względu na wiek. Minigolf to gra bardzo wciągająca, nie wymagająca specjalnych umiejętności i przy której wspólnie można spędzić przyjemne chwile na świeżym powietrzu. W Hotelu***Wieniawa oddajemy do dyspozycji Gości 18-dołkowe pole, spełniające wymogi pól mistrzowskich. Pole do minigolfa w Hotelu Wieniawa to jedno z nowocześniejszych pól do minigolfa w okolicach trójmiasta, Redy, Rumi czy Wejherowa. Zachęcamy do zapoznania się z zasadami gry oraz historią.

Gra odbywa się na torach o różnej długości. Pole do minigolfa składa się z 18 stanowisk, które trzeba w określonej kolejności pokonać (są one numerowane). Podczas zawodów stanowiska pokonywane są kilkukrotnie. Każdy gracz gra na stanowisku do momentu wbicia piłki do dołka. Na wbicie piłki ma sześć uderzeń. Gdy po tych uderzeniach piłka jeszcze nie będzie w dołku gracz otrzymuje dodatkowy punkt karny i przechodzi do następnego stanowiska.

Minigolf powstał w Ameryce, dokładnie w Stanach Zjednoczonych w 1927 roku, stworzony przez Garneta Cartera z Tennessee. W następnym dziesięcioleciu wybudowano w USA ponad 30000 obiektów do gry w minigolfa. Tak dynamiczny rozwój gry spowodował napłynięcie minigolfa do Europy, gdzie również szybko znalazł swoich zwolenników. W 1955 roku odnotowano pierwsze w historii międzynarodowe zawody z udziałem Szwecji i Danii, a Mistrzostwa Europy w 1963 r. w Dortmundzie. Polski minigolf wywodzi swoje korzenie od naszych zachodnich sąsiadów. Minigolf w Hotelu Wieniawa to znakomita rozrywka dla całej Rodziny!

W minigolfa można grać w zasadzie w każdym wieku. Warunkiem jest zrozumienie zasad gry i ich przestrzeganie. W minigolfie nie obowiązuje sztywna golfowa etykieta, można mieć na sobie jeansy i t-shirt, obowiązuje natomiast kultura w stosunku do innych graczy. Zabronione jest w jakiejkolwiek formie przeszkadzanie innemu zawodnikowi w oddaniu dobrego uderzenia.

Gra w minigolfa pozwala na ćwiczenie cierpliwości i precyzyjnych uderzeń, które niezbędne są podczas gry w golfa.

Nie zwlekaj i zarezerwuj wygodny pokój lub apartament w Hotelu WIeniawa.
pfr logo
Pokaż na mapie