fbpx

Atrakcje
w okolicy

Rezerwacja

Pakiety

Hotel nad morzem

Hotel nad morzem - Pałac Wieniawa oferuje noclegi blisko Gdyni w zaciszu Trójmiasta, idealna lokalizacja pozwala podczas jednego pobytu zwiedzić atrakcje turystyczne Trójmiasta oraz nadmorskich miejscowości Półwyspu Helskiego.

Jest miejscem idealnym zarówno do odpoczynku, pracy i zabawy dla Państwa. Dla Gości przygotowaliśmy 31 przytulnych pokoi, z któych 16 znajduje się w XIX wiecznym pałacu, kolejne 15 w nowo wybudowanym Dworku. Hotel Wieniawa to kameralny hotel nad morzem dla osób ceniących ciszę i prywatność - w Wieniawie nasi Goście poczują magię miejsca i czasu, a my dołożymy wszelkich starań aby ich pobyt stał się wyjątkowy i niezapomniany.

Oferta hotelu

Wieczory panieńskie i urodziny w SPA

Medycyna estetyczna

Hammam

Rytuały SPA

Gabinet kosmetyczny

Masaże

Pakiety Wellness

Day SPA

Rowery oraz sprzęt do nordic walkingu

Korty do squasha

Minigolf

Boiska sportowe

Kort tenisowy + hala tenisowa

Gabinety SPA, gabinet dla par

2 sauny, łaźnia parowa, hammam

Basen ze sprzętem rekreacyjnym

Sala z symulatorem gry w golfa

Pub w piwnicach pałacu

Sala bankietowo weselna

Sala konferencja

Wesela w plenerze, zaślubiny w plenerze

2 Restauracje, jedna z tarasem i widokiem na park

31 komfortowych klimatyzowanych pokoi i apartamentów

Stylowe SPA

Bezpłatne WiFi

Restauracja

Parking strzeżony

Zabiegi

Wiele atrakcji

Ogród

15 pakietów SPA

Historia Pałacu

Pałac w Rekowie dumnie się wpisuje w piękną i bogatą historię ziemi puckiej . Już w XIV wieku pojawiły się zapiski z których wynika, iż Rekowo było posiadłością rycerską.

Dumnym dziedzicem tej kaszubskiej miejscowości położonej na skraju Puszczy Darżlubskiej był rycerz Ścibor z Krostkowa. Jego pałac znajdował się na niewielkim wzniesieniu, zwanym w późniejszym czasie Mogiłą. Nazwa ta pojawiła się po zburzeniu pałacu, w miejsce którego powstał cmentarz dla zamożnych mieszkańców okolicy oraz rodziny właściciela.

Kolejnym właścicielem majątku rekowskiego oraz pałacu w rekowie, tym razem wybudowanego w centrum wsi został w 1871 roku Hagen z Sobowidza. Dzięki zmysłowi estetycznemu nowego właściciela powstał piękny, kameralny eklektyczny pałac posiadający wiele elementów z architektury włoskiej. To właśnie ten pałac stał się jednym z reprezentacyjnych obiektów Ziemi Puckiej tego okresu. Kolejnym właścicielem stał się Paul Mahncke. W tym samym czasie, podobnie jak w wielu innych majątkach na Pomorzu, została wybudowana gorzelnia oraz kuźnia, która służy dziś mieszkańcom Rekowa Górnego jako kapliczka pw. Św. Huberta. Rodzina Mahncke pięknie rozbudowywała posiadłość, dbając jednocześnie o mieszkańców wsi.

Po zakończeniu II wojny światowej i opuszczenia majątku przez jego ostatniego prawowitego właściciela z rodu Muhncke pałac, podobnie jak wiele podobnych obiektów, został zniszczony. Pałac w Rekowie przez długi czas stał i niszczał jako obiekt nie posiadający właściciela. W późniejszym okresie majątek został przekształcony w Państwowe Gospodarstwo Rolne. W latach 60 tych powstał na jego terenie Warzywniczy Zakład Doświadczalny, a w pałacu mieściły się biura, świetlica, biblioteka oraz kawiarenka, a nawet mieszkania.

Dopiero w 1994 roku wrócił w prywatne ręce.

Obecnie, pięknie odrestaurowany, pod opieką konserwatora zabytków pałac jest perełką architektoniczną Ziemi Puckiej, a park w którym znajduje się liczny starodrzew jest wspaniałym miejscem nie tylko na wypoczynek, ale również wspaniałej zabawy.

 

Pałac w Rekowie zaprasza do Hotelu Wieniawa nad morzem w okolicy Pucka.